Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości
tel: 61 28 32 704 | e-mail: unia@srem.com.pl
Turystyka
i dziedzictwo
kulturowe

Turystyka

Jesteś tutaj

Turystyka
13/07/2022 |
Tags: 

Warsztat edukacyjny "Ziemiański i współczesny wizerunek kobiet"

Serdecznie zapraszamy Wielkopolanki na warsztat edukacyjny „Ziemiański i współczesny wizerunek kobiet”, który odbędzie się w dniu 20 września br. (wtorek), początek godz. 16.00, w Ceglarni Jarosławki. 

To już ostatnia z czterech propozycji spotkań realizowanych w ramach projektu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”, w którym uczestniczki poznają „od podszewki” strój ziemiański i jego znaczenie socjologiczne w XX w., a także współczesny dress code oraz znaczenie stroju w kreowaniu wizerunku i własnej marki.

11/07/2022 |
Tags: 

Warsztaty edukacyjne "Marianna i róże - o savoir vivre i kulturze"

Serdecznie zapraszamy Panie i Panów z Wielkopolski na warsztat edukacyjny „Marianna i róże – o savoir vivre i kulturze”, który odbędzie się 3 września br. (w sobotę), w godzinach od 10.00 do 15.00 w dworku Willa Marianna w Ostrowieczku. W programie zajęć: zwiedzanie dworku i krótkie wspomnienie o jej właścicielce – Mariannie Jasieckiej, praktyczny warsztat z przygotowania stołu, doboru zastawy, serwowania potraw (wspólny obiad szkoleniowy), manier przy stole – wszystko o etykiecie wokół stołu, która obowiązuje podczas przyjęć zasiadanych i tych mniej oficjalnych.

29/06/2022 |
Tags: 

Rowerem po ... regionie śremskim, czyli wakacyjne rajdy rowerowe

Weź udział w wakacyjnych rajdach rowerowych „Rowerem po … regionie śremskim” i zgarnij upominek!

Wsiadasz na rower i sam ustalasz trasę do miejsc wskazanych w regulaminie akcji. Może to być jedna wycieczka, a może połkniesz bakcyla i wycieczki rowerowe oraz poznawanie regionu staną się Twoim nowym hobby. Udokumentuj trasę przejazdu i rób sobie selfie, a następnie prześlij nam (print screen/ zdjęcie trasy i swoje zdjęcie) – otrzymasz upominek-niespodziankę z regionu.

19/05/2022 |
Tags: 

Warsztat edukacyjny "Od gospodarności do wolności"

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości i Śremski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na bardzo kobiecy i twórczy warsztat pt.: „Od gospodarności do wolności” – czyli performatywne szycie Spódnic Wolności, który odbędzie się 29 maja 2022 r., godz. 11.00-15.00, w Śremskim Ośrodku Kultury w Śremie.

16/05/2022 |
Tags: 

VII edycja - Finał wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych

W dniu 14 maja br. w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach odbył się VII finał wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Działanie jest realizowane w ramach inicjatywy „Wybicki-REAKTYWACJA VIII”.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 58 uczniów, natomiast 52 wzięło udział w finale konkursu, w tym: z szkół podstawowych kl. IV-VI – 15 osób, z szkół podstawowych kl. VII-VIII – 28 osób oraz z szkół ponadpodstawowych – 9 osób.

Laureaci konkursu:

Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VI:

05/05/2022 |
Tags: 

„Sukces kobiecy dawniej i dziś” – czwarta edycja właśnie rusza!!!

Projekt „Sukces kobiecy dawniej i dziś” to nawiązanie do historycznych postaci kobiet, które wpisują się w ideę dziedzictwa historycznego Wielkopolski (Emilia Sczaniecka, wiejskie kobiety pod opieką bł. Edmunda Bojanowskiego, Marianna Jasiecka oraz Felicjana Szczerbińska), szczególnie w zakresie pracy organicznej oraz promowanie jej współczesnych form i przykładów, również zaczerpniętych z lokalnego podwórka.

07/03/2022 |
Tags: 

VII edycja wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego w Manieczkach i Muzeum Śremskie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa wielkopolskiego do udziału w VII edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych.

20/09/2021 |
Tags: 

Spacer z questem "Historia Manieczek z Józkiem i Janem w tle"

Serdecznie zapraszamy Państwa na spacer do Manieczek. 

Waszym przewodnikiem będzie Józek czyli Józef Wybicki, a towarzyszyć mu będzie Jan Baier - bohaterowie questu "Historia Manieczek z Józkiem i Janem w tle".  Podczas spaceru poznacie historię Manieczek oraz miejsca bezpośrednio związane z Józkiem i Janem. Będzie ciekawie i zagadkowo. 

Prosimy o zabranie ze sobą ołówka!

A po zakończonym spacerze, zapraszamy na historyczny wykład do rotundy- wybudowanej przez Józefa Wybickiego.

 

20/08/2021 |
Tags: 

bezpłatny warsztat „Uniwersalny portret kobiety – Emilia Sczaniecka, ja i inne kobiety świata” – Teatr Dziennikarski

Ostatni już warsztat edukacyjny dla kobiet w tym roku w ramach projektu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”, na który zapraszamy bardzo serdecznie!!!

 

„Uniwersalny portret kobiety – Emilia Sczaniecka, ja i inne kobiety świata” – Teatr Dziennikarski, który poprowadzi Eva Rufo, jako forma dialogu społecznego o kobietach i dla kobiet

 

04/08/2021 |
Tags: 

Crossduathlon Dolsk 2021 - 22.08.2021

W imieniu oragnizatorów serdecznie zapraszamy miłośników biegania i rowerowania w crossowy sposób. Dukty leśne i szutry.. Wszystko w okolicach Ośrodka Wypoczynkowego w Dolsku na ul. Wczasowej 13 /Gostyńska Plaża/.

 

Bieg 4 km – rower 15 km – bieg 2 km.

 

Zapraszamy do zapisów pod linkiem. Promocja dla mieszkańców Gminy Dolsk

 

https://gogolmtb.pl/crossduathlon-dolsk-2021/

 

Organizator: Uczniowski Klub Sportowy KUSY Dolsk. MGOSiR Dolsk.

Partnerzy strategiczni:

Strony